přednášky ARS VIVA v Městské knihovně

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE, Mariánské náměstí 1, Praha 1. Začátek vždy v 17:00 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

article image

24. ledna 2018

PRAHA NEPOSTAVENÁ – 2. polovina 20. století

doc. ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc., Národní galerie v Praze

Od konce 2. světové války bylo pro Prahu navrženo velké množství staveb, které z nejrůznějších důvodů nebyly nikdy realizovány (a zřejmě nikdy ani nebudou). O jaké možnosti Praha přišla? Je to ochuzení? Nebo je to dobře? Rok 1953 měl být rokem velké přestavby historického jádra, vzniknout měl Ústřední dům armády, není tu koncertní síň ani Dům techniky, kolem metra Vltavská je stále pusté území, chybí Staroměstská radnice podobně jako utopické stavby nad košířským údolím, jinak vypadá budova na Karlově náměstí a stále nedokončená je krásná oblast kolem Novomlýnské věže – to jsou jen ukázky toho, co nebylo postaveno.

 

21. února 2018

Vybrané památky Kykladských ostrovů (Amorgos, Paros, Délos)

PhDr. Tomáš Alušík, PhD., Ústav dějin lékařství a cizích jazyků 1. LF UK

Přednáška provede některými, především starověkými památkami ostrovů Amorgos (sídliště Markiani z rané doby bronzové, archaické-helénistické město Minoa, středověký klášter Panagia Hozoviotissa), Paros (antické vykopávky a středověký klášter Panagia Ekatontapiliani v Paroikii, mykénské sídliště Koukounaries) a Délos (antické město s přístavem).

https://www.mlp.cz/cz/akce/e21802-vybrane-pamatky-kykladskych-ostrovu/?knihovna=

 

«« zpět na seznam článků

Od roku 1992 pořádáme specializované zájezdy pro milovníky výtvarného umění, architektury, archeologie a historie. Naše cesty jsou originály - připravují a vedou je odborníci, kteří dokážou poutavě vysvětlit téma i v širších souvislostech. Používáme kvalitní hotely a spolehlivou dopravu. Vážíme si trvalé přízně stálých klientů, jejichž řady se rozšiřují především na doporučení spokojených zákazníků.

Adresa ARS VIVA cesty za uměním

160 00 Praha 6 - Dejvice
Muchova 223/9 (1. patro)
+420 233 324 099
arsviva@arsviva.cz
www.arsviva.cz

qrico
Novinky na e-mail vyplňte emailovou adresu pro zasílání novinek
Spojte se s námi